П`ятниця, 26.04.2024, 09:40 ЗАПОБІГТИ, ВРЯТУВАТИ, ДОПОМОГТИ! Ви увійшли як Гість 
          Сокальський районний сектор         
           ГУ ДСНС України у Львівській області   Сторінка Сокальського РС ГУ ДСНС у Львівській області в Facebook  Сторінка Сокальського РС ГУ ДСНС у Львівській області в Twitter 
Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
ТЕЛЕФОН ДОВІРИ
ГУ ДСНС України
у Львівській області: (032)255-42-01
Наше опитування
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Правила поводження на воді

Інформація для переселенців

Люстрація

 

Проведено семінар-нараду з старостами Великомостівської територіальної громади

16 квітня представниками Сокальського РС ГУ ДСНС України у Львівській області керівним складом органів виконавчої влади,  старостами сіл Белзької територіальної громади проведено семінар-нараду з питань організації та здійснення заходів цивільного захисту. Також до даного заходу залучено завідувача Навчально-консультаційного пункту у м. Червоноград Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності у Львівській області Катанаху Олександра Миколайовича.

         Метою заходу є надання методичної допомого представникам територіальної громади з питань організації та здійснення заходів цивільного захисту, службової діяльності з організації реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру. Доведено статистику пожеж протягом останніх 5-ти років які мали місце на території громади, порядок дій та правила поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів, забезпечення пожежної безпеки під час весняно-літнього пожежонебезпечного періоду, проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення щодо заборони спалювання сухої рослинності та притягнення осіб до адміністративної відповідальності згідно чинного законодавства. Також надано роз’яснення щодо створення місцевої пожежної охорони (добровільних пожежних дружин та команд) на території Белзької територіальної громади.

Проведено семінар-нараду з старостами Великомостівської територіальної громади

14 квітня Сокальським РС ГУ ДСНС України у Львівській області проведено семінар-нараду з старостами Великомостівської територіальної громади з питань організації цивільного захисту та реагування на пожежі і надзвичайні ситуації. 
Метою даного заходу є надання методичної допомоги представникам ОТГ в частині організації заходів цивільного захисту, та з питань службової діяльності з організації реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру, та доведено методичні рекомендації щодо організації цивільного захисту під час реформування місцевого самоврядування та територіальної влади в Україні, основні нормативні документи в частині організації заходів цивільного захисту та забезпечення пожежної безпеки на території територіальної громади.      

   ЗАХОДИ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ В ХОДІ РЕФОРМУВАННЯ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

У ході реформи місцевого самоврядування, важливі для безпеки населення повноваження передаються на найближчий до населення рівень влади – в територіальні громади.

Саме на рівні міських, селищних та сільських громад організовуються та реалізуються основні заходи захисту населення і територій. Тому кожна громада повинна планувати та організовувати свою безпеку, захист мешканців від ймовірних надзвичайних ситуацій.

Адміністративні та соціальні послуги, розміщення різних служб, пожежних частин та рятувальних підрозділів здійснюватимуться у кожній громаді шляхом створення відповідних органів управління та сил цивільного захисту (місцевих пожежних частин, комунальних та добровільних рятувальних формувань) та їх належного забезпечення.

Повноваження органів місцевого самоврядування щодо захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій визначено Кодексом цивільного захисту України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та низкою підзаконних нормативно-правових актів. Зокрема у складі власних повноважень, які виконуються радою громади чи її виконавчим органом у обов’язковому порядку, визначено окремим блоком повноваження у сфері цивільного захисту (частина 13 статті 35 законопроекту). З текстом цього законопроекту, який розміщено для обговорення на порталі «Децентралізація», можна ознайомитись ТУТ https://decentralization.gov.ua/law_discussion/project.

Серед основних заходів реформування адміністративно-територіального устрою – побудова системи захисту населення від надзвичайних ситуацій. Адміністративні та соціальні послуги, розміщення різних служб, пожежних частин та рятувальних підрозділів здійснюватимуться у кожному центрі громади шляхом створення відповідних органів управління та сил цивільного захисту (місцевих пожежних частин, комунальних та добровільних рятувальних формувань) та їх належного забезпечення.

Першочерговим завданням для планування та реалізації завдань цивільного захисту, організації пожежної охорони громади є створення у виконавчих органах відповідних рад підрозділів з питань цивільного захисту або призначення окремих фахівців з цих питань, які забезпечуватимуть виконання цих завдань та організують необхідну взаємодію з ДСНС та місцевими органами виконавчої влади.

Ефективна система цивільного захисту повинна бути побудована на рівні ОТГ. Це і організація реагування на різні небезпечні події та надзвичайні ситуації, створення захисних споруд на територіях громад, забезпечення оповіщення населення. Для того, щоб виконувати цей комплекс завдань, потрібні організаційні структури – тобто працівники, структурні підрозділи або особи, на яких покладуть ці обов’язки.

Із методичними матеріалами, які містять рекомендації щодо орга цивільного захисту, рішень та алгоритмів дій органів управління територіальних громад щодо реалізації повноважень у сфері цивільного захисту, можна ознайомитись на офіційному сайті ДСНС https://www.dsns.gov.ua/ua/Reformuvannya.htmlта на порталі «Децентралізація» https://decentralization.gov.ua/safety/library.

Основні завдання перед новоствореними об’єднаними територіальними громадами щодо побудови системи цивільного захисту на місцях:

• Створення органів управління у сфері цивільного захисту

• Забезпечення гасіння пожеж та реагування на НС

• Створення й керівництво місцевим пожежно-рятувальним підрозділом

• Організація набору добровільних пожежників, забезпечення їхньої діяльності, сприяння розвиткові добровільного пожежного руху

• Оповіщення та інформування населення про загрозу і виникнення НС

• Укриття населення в захисних спорудах цивільного захисту

• Евакуація і розміщення населення у безпечних районах

• Забезпечення життєдіяльності постраждалих від НС

• Радіаційний, хімічний, біологічний та медичний захист населення

• Інструктаж населення на випадок НС

УТВОРЕННЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ ДОБРОВІЛЬНОЇ ПОЖЕЖНОЇ ОХОРОНИ

 

З метою організації системи цивільного захисту в територіальних громадах, утворення та функціонування у складі громад добровільної пожежної охорони (ДПО), Сокальський РС ГУ ДСНС України у Львівській області, пропонує Головам Сокалької, Белзької та Великомостівської територіальних громад насамперед в сільській місцевості в населених пунктах до яких час прибуття першого підрозділу місцевої пожежної охорони перевищує 20 хвилин де відсутні пожежно-рятувальні підрозділи місцевої пожежної охорони утворити підрозділи добровільної пожежної охорони що суттєво вплине на порятунок життя та здоров’я людей, зменшення наслідків та збитків від пожежі.

Згідно з проведеним аналізом виникнення пожеж та їх наслідків протягом 2020 року на території Сокальського району зареєстровано 257 пожеж, що на 5 % більше, ніж за аналогічний період 2019 року 247 пожеж. Внаслідок пожеж загинуло 7 осіб та травмовано 2 особи, за аналогічний період 2019 року загинуло 4 особи та травмовано 3 особи. Основна кількість пожеж відбуваються у сільській місцевості, при цьому гинуть люди, завдаються значні збитки культурній спадщині, господарства несуть чималі втрати, а тому гостро стоїть питання організації гасіння пожеж у сільській місцевості, де існує велика кількість населених пунктів.

До складу Сокальської міської ради, в процесі утворення територіальної громади, увійшло 60 населених пунктів, 58 з них це сільська місцевість і 1 селище міського типу.

До складу Великомостівської міської ради, в процесі утворення територіальної громади, увійшло 17 населених пунктів, 16 з них це сільська місцевість.

До складу Белзької міської ради, в процесі утворення територіальної громади, увійшло 24 населених пунктів, 22 з них це сільська місцевість.

Сокалькою, Белзькою та Великомостівською територіальними громадами затверджено графік щодо планування утворення підрозділів добровільної пожежної охорони в сільській місцевості протягом 2021 року.

Керуючись нормативними документами такими як Законом України “Про місцеве самоврядування України” та статтею 19 Кодексу цивільного захисту України визначено повноваження органам місцевого самоврядування у сфері організації заходів цивільного захисту, а саме - запобігання надзвичайним ситуаціям, захисту населення і територій від природних та техногенних загроз, реагування на надзвичайні ситуації та ліквідації їх наслідків та статтею 63 Кодексу цивільного захисту України, Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 2013 року №564 «Про затвердження порядку функціонування добровільної пожежної охорони» доцільно створення добровільної пожежної охорони, що призведе до зменшення часу прибуття першого підрозділу до місця пожеж, та суттєво вплине на зменшення наслідків та збитків від пожеж.

 

 

Пошук

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

РЕФОРМУВАННЯ

Акція-Герой рятівник року

ГЕРОЇ

Диво-дитина




     
Copyright MyCorp © 2024 Конструктор сайтів - uCoz
embedgooglemaps.com
elite proxies